Had Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bf-109 G-6 V8+31

2 posters

Go down

Bf-109 G-6 V8+31 Empty Bf-109 G-6 V8+31

Témanyitás  mcs Kedd Feb. 28, 2012 10:25 pm

Hello Feri!

Az lenne a kérdésem hogy a tárgyi gép matricáinál két különböző helyszín van megadva:
Korábbi kiadásnál 1944 Veszprém és Nyár, a mostani kiadásban pedig 1944 és Harkov szerepel.
Tudnád ezt pontosítani?

Köszi előre is. Üdv: Mészáros Csaba
Pelikán Makett Klub

mcs
HADapród
HADapród

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 29.

Vissza az elejére Go down

Bf-109 G-6 V8+31 Empty Re: Bf-109 G-6 V8+31

Témanyitás  HADvezér Szer. Feb. 29, 2012 1:13 am

Szia Csaba,

A Punka György féle "Meszer" könyvben Veszprémet ír a szerző. Az egyik fotón, amin a feltételezett gép van, az 1 -es nem látszik, csak a V8+3... Ez nem téli kép, hanem inkább nyári, mivel hátul látszanak a nagy lombos fák. 1943 februárjában Harkov repülőterén F Messerek voltak főleg.
A 101/1 "Zongora" vadászszázad (aminek a gépe volt a kérdéses a V8+31 is) 1944 május 24 -én szálltak fel először Veszprémből. A 101/2 " Retek" vadászszázad egészen pontosan Május 10 én települt át Veszprémbe, csak a pontosság kedvéért írtam le, meg viszonyításképp Smile

Meglátásom szerint a Széksefehárvár 1944 késő tavasz, inkább nyár talán kora-ősz a valószínűbb, ezért nyugodtan készíthetsz nyár végi Székesfehérvári vignettát.

Ha találok még anyagot a gépről írok még róla, vagy ha valaki jobban tudja, esetleg van konkrét fotója, akkor várjuk.

A mostani kiadás magyarázatát javítani fogom, köszönöm az észrevételt Wink


A hozzászólást HADvezér összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 29, 2012 3:53 am-kor.
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Bf-109 G-6 V8+31 Empty Re: Bf-109 G-6 V8+31

Témanyitás  mcs Szer. Feb. 29, 2012 3:28 am

Hello Feri,

Köszönöm a választ, akkor marad Transdanubia Summer Laughing

Üdv: mcs

HADvezér írta:Szia Csaba,

A Punka György féle "Meszer" könyvben Veszprémet ír a szerző. Az egyik fotón, amin a feltételezett gép van, az 1 -es nem látszik, csak a V8+3... Ez nem téli kép, hanem inkább nyári, mivel hátul látszanak a nagy lombos fák. 1943 februárjában Harkov repülőterén F Messerek voltak főleg.
A 101/1 "Zongora" vadászszázad (aminek a gépe volt a kérdéses a V8+31 is) 1944 május 24 -én szálltak fel először Veszprémből. A 101/2 " Retek" vadászszázad egészen pontosan Május 10 én települt át Veszprémbe, csak a pontosság kedvéért írtam le, meg viszonyításképp Smile

Meglátásom szerint a Széksefehárvár 1944 késő tavasz, inkább nyár talán kora-ősz a valószínűbb, ezért nyugodtan készíthetsz nyár végi Székesfehérvári vignettát.

Ha találok még anyagot a gépről írok még róla, vagy ha valaki jobban tudja, esetleg van konkrét fotója, akkor várjuk.

A mostani kiadás magyarázatát javítani fogom, köszönöm az észrevételet Wink

mcs
HADapród
HADapród

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 29.

Vissza az elejére Go down

Bf-109 G-6 V8+31 Empty Re: Bf-109 G-6 V8+31

Témanyitás  mcs Pént. Ápr. 20, 2012 4:00 am

Hello Feri,

Van kis bibi, mégpedig az említett Punka könyvben is kétféle infó van hátul a grafika alatt 101/1 de előrébb a 114. oldalon 101/2 ill 101/4 szd. említ a szerző, továbbá Punka-Sárhidai MAGYAR SASOK ban a 99.oldalon is 101/2 szd.-t említ, ráadásul győri gyártásúként (Ga-6) ként van azonosítva.
Én inkább a 101/2-re szavaznék ;-)

Üdv: Csabi

HADvezér írta:Szia Csaba,

A Punka György féle "Meszer" könyvben Veszprémet ír a szerző. Az egyik fotón, amin a feltételezett gép van, az 1 -es nem látszik, csak a V8+3... Ez nem téli kép, hanem inkább nyári, mivel hátul látszanak a nagy lombos fák. 1943 februárjában Harkov repülőterén F Messerek voltak főleg.
A 101/1 "Zongora" vadászszázad (aminek a gépe volt a kérdéses a V8+31 is) 1944 május 24 -én szálltak fel először Veszprémből. A 101/2 " Retek" vadászszázad egészen pontosan Május 10 én települt át Veszprémbe, csak a pontosság kedvéért írtam le, meg viszonyításképp Smile

Meglátásom szerint a Széksefehárvár 1944 késő tavasz, inkább nyár talán kora-ősz a valószínűbb, ezért nyugodtan készíthetsz nyár végi Székesfehérvári vignettát.

Ha találok még anyagot a gépről írok még róla, vagy ha valaki jobban tudja, esetleg van konkrét fotója, akkor várjuk.

A mostani kiadás magyarázatát javítani fogom, köszönöm az észrevételt Wink

mcs
HADapród
HADapród

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 29.

Vissza az elejére Go down

Bf-109 G-6 V8+31 Empty Re: Bf-109 G-6 V8+31

Témanyitás  HADvezér Szomb. Ápr. 21, 2012 4:32 am

Na ezért nem szeretem a II.VH-s makettezést... senki sem tud pontosat, mivel nem volt ott egyikünk sem, nehéz is beazonosítsani, hogy mi valós és mi csak annekdóta. Okoskodások vannak és eltérő publikációk is. Én ennél többet nem tudok a gépről...

A makettezés, mint alkotás, szerintem nem mindig kell, hogy a történelemnek teljesen megfeleljen. Lényeg az építés és a festés élvezetében kellene legyen. Aki többet akar, az olvasson utána jobban és amelyik infót elfogadja, annak megfelelően építse a korhű makettjét Wink

Én maradok a makettezés élményénél, a történelmi háttér annyira nem izgat, arra ott vannak a nagyon okosok... Evil or Very Mad
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Bf-109 G-6 V8+31 Empty Re: Bf-109 G-6 V8+31

Témanyitás  mcs Szomb. Ápr. 21, 2012 5:41 am

Ezzel én is így vagyok, csak mióta megjegyezték az első messzeremnél hogy tévesen van felírva vmi, így már picit óvatosabb vagyok. És úgy járok el hogy az szerint építem, amit én elfogadok.

Jó és élmény teli makettezést!

Üdv: Csabi

HADvezér írta:Na ezért nem szeretem a II.VH-s makettezést... senki sem tud pontosat, csak okoskodások vannak és eltérő publikációk. Én ennél többet nem tudok a gépről... A makettezés, mint alkotás, szerintem nem mindig kell, hogy a történelemnek teljesen megfeleljen. Lényeg az építés és a festés élvezetében kellene legyen. Aki többet akar, az olvasson utána jobban és amelíik infót elfogadja annak megfelelően építse a korhű makettjét Wink

Én maradok a makettezés élményénél, a történelmi háttér annyira nem izgat ,arra ott vannak a nagyon okosok... Evil or Very Mad

mcs
HADapród
HADapród

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 29.

Vissza az elejére Go down

Bf-109 G-6 V8+31 Empty Re: Bf-109 G-6 V8+31

Témanyitás  HADvezér Szomb. Ápr. 21, 2012 5:42 am

Ezért készült ez a Fórum is, itt senki sem fog ilyet mondani neked Smile Nálunk a makettezés a lényeg, nem a kritika Smile
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Bf-109 G-6 V8+31 Empty Re: Bf-109 G-6 V8+31

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.