Had Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

3 posters

Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

Témanyitás  HADvezér Csüt. Márc. 08, 2012 7:15 pm

Elindítom a témát, hiszen sokan nem tudják a filterezés és az átmosás, pigmentporozás technikáját.

Én a következő módom használom:
Először alapfestés (Gunze Hobby acryllal) majd panelezem. Ezt a műveletet lehet az alapszín off white-tal való fakítássával végezni (mindig csak egy kicst vilásosítani!), de mehet más árnyalatű szín használatával is (pl, ha sötét zöldet használtunk alapnak, akkor valamilyen más árnyalatű zölddel is panelezhetünk, egészen akár az okkerig is akár)

Tehát, elsőnek előárnyékolok:

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Pa077510

majd megfestem az alapot, itt már használom a panelezést is:

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Pa077511

Megfújom fényes lakkal, majd átmosom a MIG washer-rel (ecsettel jó bőven).

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P1066518

Száradás után attól függően, hogy mit szeretnék eléreni simán szárazon viszatörlöm (ekkor kap az egész makett egy barnás árnyalatot (Brown Washer használatánál).

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P1066519

a Visszatörlés után:

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P1066520

A másik lehetőség, hogy az egészet White Spirittel visszatörlöm.

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P1037711

a végén lakkozom, amilyenre szeretném / félfényes a legjobb szerintem, de ez változó, van aki mattal fejezi be a művet Smile


HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty Re: MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

Témanyitás  HADvezér Csüt. Márc. 08, 2012 7:27 pm

A pigmentekkel már sokféle dolgot utánozhatunk. Akár árnyalatokat, akár rozsdát, vagy megfolyásokat. Lehet játszani a színekkel is. Nagy előnye: ha nem tetszik a végeredmény vízes ronggyal letörölhető sunny

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P7287120

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P7287121

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P1010343


a végén mindig pigment fixálóval rögzítsük. Ekkor viszont már nem lehet vízes ronggyal letörölni!

a lakkozás itt sem maradhat el a befejező mozzanatnak.

Várom a többi ötletet is Wink
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty Re: MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

Témanyitás  HADvezér Vas. Márc. 11, 2012 8:15 pm

Egí újabb szörnyű kép az átmosásról... :

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P1010621

Ebből lesz a szép MIG-29 es! affraid
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty Re: MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

Témanyitás  HADvezér Vas. Márc. 11, 2012 8:16 pm

egy kis fegyverzet átmosás, visszatörlés előtt:

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások P1010622
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty MIG termélek

Témanyitás  egyalkoto Szomb. Okt. 05, 2013 9:22 am

Szervusz Ferenc!

Érdeklődnék, hogy honnan lehet beszerezni ezeket a termékeket?
Kerestem már neten, ott több külföldi oldalról találtam rendelési lehetőséget, amit második lehetőségnek meghagyok.
De ha van rá mód, inkább hazai forrást keresnék. Very Happy
Köszönettel, Gábor
egyalkoto
egyalkoto
HADapród
HADapród

Hozzászólások száma : 2
Csatlakozás ideje : 2013. Sep. 22.
Tartózkodási hely : Budapest, IV.

Vissza az elejére Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty Re: MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

Témanyitás  HADvezér Hétf. Okt. 07, 2013 5:45 am

Szervusz Gábor! Egyelőre nagyon nagy mennyiségben kellene rendelnem ahhoz, hogy megfelelő kedvezményt kapjak. Sajnos most nincs rá annyi kereslet. Most inkább a külföldöt javaslom, vagy 12-én Szombaton lesz a Bolyai makett kiállítás, ott lesznek külföldiek is, akik biztosan árulják majd.

üdvözlettel: Szegedi Ferenc
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty Re: MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

Témanyitás  egyalkoto Hétf. Okt. 07, 2013 7:15 pm

Köszönöm!
egyalkoto
egyalkoto
HADapród
HADapród

Hozzászólások száma : 2
Csatlakozás ideje : 2013. Sep. 22.
Tartózkodási hely : Budapest, IV.

Vissza az elejére Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty Re: MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

Témanyitás  Csokis Szer. Jan. 28, 2015 6:29 am

Szia Feri! Sziasztok makettezők!

Most regisztráltam a fórumba,bár már rég óta figyelemmel kísérem Feri gyönyörű munkáit. Autófényező az egyik szakmám. Régebben sok autómakettet építettem, de ott nem(feltétlen) cél a „lepusztítás”, koptatás, koszolás… ezért makulátlan fényezéseket készítettem. Imádom a vadászgépeket, és bár azokat is csináltam régen, nem sikerültek élethűre, pont a speciális technikák tudásának hiánya miatt. Megvettem Az én légierőm c. könyvet is, és bár abban is találtam újat, ilyen mélységig nem hatol. Mint annyi honfitársamat, engem is külföldre sodort a jobb megélhetés reményre, és az unaloműzés előhozta belőlem, hogy újra makettezhetnék (gondolom). Van egy nagy álmom, amiben csak Magyarországom valaha „szolgált” repülőket, járműveket csinálnék MiG-21-től felfelé. Amiket gyerekkoromban annyit fényképeztünk Taszáron (kaposvári vagyok gyárilag). Na de ennyi bőven túl sok rólam! Kit érdekel ez, nem igaz?

A lényeg nagyon szeretném megismerni a hasonló technikákat, de (és bár Feri azt írod „elindítom a témát, hiszen sokan nem tudják a filterezés és az átmosás, pigmentporozás technikáját”) ebből egy büdös szót sem értek! Van valaki aki tud segíteni nekem alapoktól kezdve, vagy létezik valami magyar szakirodalom képekkel illusztrálva?
Hogy itt mit nem értek konkrétan?.:
1/ „Először alapfestés (Gunze Hobby acryllal) majd panelezem”. Mi az hogy panelezem? Mivel? Minek?
2/ „majd megfestem az alapot, itt már használom a panelezést is”. Nem az alap készült az előbb is? Már megint ez a panelezés Very Happy Mi az hogy használom?
3/ „Megfújom fényes lakkal, majd átmosom a MIG washer-rel (ecsettel jó bőven).” A fényes lakk, az ha jól értelmezem a másik kérdezőre adott válaszból mindig akril?! MiG washer barnája, az a P221-es? Mert Wash az sok van… A lakk teljes száradása után ecsetelem?
4/ „Száradás után attól függően, hogy mit szeretnék elérni simán szárazon visszatörlöm”. Mit szerethetek elérni????  Na ez az!!! Ez most mire is jó? Öregíti, koszolja (mert a visszatörlés után olyan ’márványos’ napszívta, felhólyagzott festésnek tűnik) és/vagy a panelvonalakat teszi láthatóvá? Ezt csak ilyen hasonló, vagy egyszínű fényezésnél használod, vagy jó ez a barna az egész makettet átmosva mondjuk egy 21-esen ahol felül zöld-barna terep a hasa meg kékesszürkés? Egyáltalán használsz mást, vagy ez a barna jött be a legjobban (alul a 29-esen és a fegyvereken is ez van). Letörlés után jön a matrica? Az viszont ragyogóan új! Arra elég a híggal visszaködölés???
5/ „másik lehetőség, hogy az egészet White Spirittel visszatörlöm.” Na ez mi? A kép alapján sem tudom mit kell nézni! 
6/ Pigment. Ok, tudjuk/látom mire jó, de egy szót sem írsz róla miből, mennyit hová és mivel. Fixáló: melyik terméket használod konkrétan?

Bárkinek ha van ennyi ideje, hogy mindenre válaszoljon, esetleg tudtok más magyar fórumokat ahol olvashatok a témában KÉRLEK SEGÍTSETEK NEKEM! Én is olyan ügyes szeretnék lenni egyszer mint te/ti! Very Happy

u.i.: Más téma! URAL APA-5D-re átalakítótokat nem találom. Már nincs, vagy még nincs????
A Gripenhez kapható 1/32-es magyar matricátokhoz tudtok kittet? Én az Ebay-n csak a Revell 4752-t találtam ebben a méretben de abból nem derül ki hogy a „C”-is vagy csak az „A”. Lehet az eredeti régimódi fényezés megtévesztő, de nekem az orrész pl. olyan furcsa. Nem olyan kockásított keresztmetszetűnek tűnik, illetve kockásított póttankot sem adnak hozzá.

ELŐRE IS HÁLÁSAN KÖSZÖNÖM, TÜRELMETLENÜL VÁROM A HOZZÁSZÓLÁSOKAT! Csokis

Csokis
HADapród
HADapród

Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2015. Jan. 28.
Age : 42
Tartózkodási hely : Landshut(D), Kaposvár(H)

http://www.fullvision.hu

Vissza az elejére Go down

MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások Empty Re: MIG termékek használata, washer, pigment, koszolások

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.