Had Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

5 posters

Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  HADvezér Pént. Júl. 05, 2013 11:22 pm

Elkezdtem megépíteni a MiG-21 MF és az APA kocsi diorámát. Csak azért raktam fel, hogy ösztönözzön a befejezéshez SmileÍgy talán hamarabb elkészülhet. A 32 és a 35 méret között nem számottevő különbség, szabad szemmel nem lehet észrevenni, ezért gondoltam jó párosítás lesz az APA kocsi és a Fishbed. Természetesen magyar életkép lesz, szerencsére a Trumpi adja  a magyar (!) figurákat is. Menet közben szerintem készül majd pár reptéri kiegészítő is, amit aztán a webáruházban is megtalálhattok majd.

Egyelőre ennyi. A makett "örömmakettezéssel" készül, tehát lesz részlet, amit lesz kedvem feljavítani, és lesz ami csak "gyári" marad Smile

Néhány kép a mostani állapotról. A repülőgép makett kb 2 nap alatt lett ilyen, csak a kabbinnal szöszöltem egy kicsit, de azt sem vittem azért túlzásba :)A képen nem látszik minden részlet, de most nem is volt a célom.  Később, amikor jobban haladok, lesznek még képek a kabinról is. A katapult űlés is készen van ( szintén Neomega, mint a kabin belső). Pár matrica még megy rá a HAD készletből Smileés a kabin késznek mondható lesz.

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010010

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010011

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010012
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  HADvezér Pént. Júl. 05, 2013 11:36 pm

A kiszemelt gép:
Szeretem a különleges festését ( a századjelek, alakulat jelzés, stb. mind csak fekete körvonal) A matrica is készül már hozzá.

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Photo410





HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  bbalázs Csüt. Júl. 11, 2013 6:22 am

Helló Feri!

Jó látni, hogy megint makettezel!cheers 
Az APA kocsi mutatósnak tűnik, és ami a kabinból látszik, az nagyon jól néz ki!

BB
bbalázs
bbalázs
HADnagy
HADnagy

Hozzászólások száma : 69
Csatlakozás ideje : 2012. May. 20.
Age : 48
Tartózkodási hely : Tokorcs

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  HADvezér Csüt. Júl. 11, 2013 5:34 pm

Köszönöm Balázs Smile

Igyekszem időt fordítani a befejezésre is, remélem hamarosan lesz újabb haladás az építésben.

üdv:Feri
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  Simi Hétf. Júl. 15, 2013 7:00 am

Szia Feri !

Gratula a témaválasztáshoz. Eddig nagyon ütős, várom a folytatást!
Csak így tovább!!!!

Simi
Simi
Simi
HADnagy
HADnagy

Hozzászólások száma : 55
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 02.
Age : 49
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.pelikanklub.hu

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  HADvezér Vas. Aug. 18, 2013 8:03 pm

Alakul a makett, de kicsit módosítok az eredeti elképzelésemen. Az orrkúp annyira nem reális a Truminál, hogy inkább ráteszem az FM detail set orrkúp fedőjét, ezzel eltakarva  a nem kívánatos látványt. Most ügyködök a hajtómű kiömlő és a szintén FM  által gyártott ( sajnos ma már nem kapható) hajtómű borítójának az összedolgozásán. Kicsit eltérő mind két elem a valósághoz képest, ezért erősen "belekellettnyúlnom"... Az FM szetten kicsit faragni kell, hogy bemenjen a helyére és egy kissé kinyúlik a peremhez képest. A valóságban egy sikban vannak, persze a borítólemez körbe ráhajlik a kiömlő végére.

Még pesze lesz rajta munka bőven... és a pilonokon is gondolkodom még, hogy miként legyenek.  Lehet, hogy egy új termék lesz belőle...
Pár kép a mostani állípotról:

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010012

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010010

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010011
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  HADvezér Vas. Aug. 25, 2013 8:51 pm

Kis haladás a Su-22 száradási idejében. Kicsit faragni kellett az egykori FM detail settet, hogy bemenjen a helyére + adtam egy fém keretet is neki, egy megmaradt fotomaratás keretéből, hiszen ez hiányzik a készletből.:

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010015

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010017

elkészítettem a szélvédő előtti kis lemezt is, hiszen a makett a kabintetőt nem pontosan adta ki. A valóságban lépcsőzetesség nincs a szélvédő és a törzs találkozásánál... Ahogy nézem a makettet lesz, amit nem tudok megállni, hogy ne javítsam fel, mert nagyon szembetűnő a valósághoz képest. Ennyit a dobozos épytésről... tehát készül a feljavító szett is a Trumpeter kithez, csak azt , amit fontosnak tartok és más nem gyárt...

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010018

és elkészült a Neomega katapult űlés is:

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010019
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  HADvezér Pént. Szept. 06, 2013 3:59 am

MIvel látom nem nagyon érdekel senkit a MIG-21 es építése, ezért gndoltam töltök még fel pár azóta elkészült részlet fotót. Hátha megjön a kedv a hozzászólásokhoz is. Bár lehet, hogy annyira minősíthetetlen a munkám, hogy nem érdemel szót..., mindegy nekem tetszeni fog Embarassed Razz 

Senki ne vegye magára, csak vicceltem... persze a hozzászólás mentességről Wink

Tehát a képek:

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010110

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010111

HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  HADvezér Pént. Szept. 06, 2013 4:01 am

... no és még pár kép...

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010113

Csak egy kis ízelítő, hogy milyen lehet, ha elkészül a kabin is... - most kicsit csiszolás por lepte - a közelin látszik, de le lesz tisztítva ez is, megígérem tongue 

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 P1010114
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  HADvezér Hétf. Nov. 04, 2013 2:33 am

Napok óta nézegetem a fényképeket és a makettet... sajnos két külön dologról beszélhetünk! A valósághoz semmi köze a makett paneloszásához, a teljes függőleges vezérsíkhoz, a felületen lévő domborulatokhoz,  ívekhez, a teljes MF gerinchez!!! Evil or Very Mad 

Na most jön az a pillanat, hogy mit lehet, vagy inkább mi az, amit érdemes feljívítani, átalakítani, átkarcolni. A legkevesebb megalkuvással szerettem volna megoldani a helyzetet, de olyan helyen is vannak alakhibák, ahol nem lehet csak betoldani, kiegészíteni, hanem az egész törzset, gerincet újra kellene 3D  -ben tervezni és gyantából adni! Ez viszont most elég kilátástalannak tűnik, hiszen nem kicsi alkatrészekről beszélünk. Gondolkodom, gondolkodom...Idea 
Tudom a látványos festés és a megfelelő mértékű ízléses koszolás elfelejtteti majd ezeket a fals részleteket, de akkor is! bosszantó!Twisted Evil

A figurákat is elkezdtem festeni ( a fejekig jutottam...) a gépágyú lőszer  adagoló heveder nyílásait is berendezzük! Most csak egy üres és alakhibás lyukacska... természetesen a  panelosztás és a gyári karcolás teljesen hibás ezen a részen, ezért adok majd megfelelő karcoló sablont is hozzá!
Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Eredet10
és eredetiben...
Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Photo110

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Photo210


Tervezem a függőleges vezérsíkon lévő helyzetjelő lámpa és antenna együttes korrektcióját, a rádió berendezések dudorának alakmódosítását ( ehhez le kell majd az egészet csiszolnunk), a póttankok  és a pilonok teljes újragyártását,  valamint a kerekek, futószár borítások és egyéb apróságok kiadását.
Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Photo212
Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Photo211


Na ez lett a gyors doboz makettezésből.  What a Face What a Face What a Face 
Fotóm most nincs az építésről, mert csak fejben haladok, meg a számítógépen rajzolom  a maratásokat...Talán a MIG-23 assal jobban járok majd és gyorsabban elkészülhet... de ez még odébb lesz, addig nem kezdem, amíg ez nicsn kész. Ahhoz megvettem már az AIRES teljes feljívítóját - hátha nem kell belenyúlnom...

Ja és jön utánuk a MIG-19 teljes feljavítása is, kabinbelsővel...cheers
HADvezér
HADvezér
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok
(H)ADmin, tulajdonos, főparancsnok

Hozzászólások száma : 647
Csatlakozás ideje : 2011. Oct. 22.
Age : 55
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.hadmodels.com

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  kozolov Szer. Júl. 09, 2014 8:39 pm

Nagyon szép lesz! Már várom a végét!
Jó látni egy kis hazai gépet. A 47. PHRE! :-D
Egy kérdés. Tőletek lehet rendelni matricát a géphez? Ha igen azt hiszem beszerzek én is egy ilyet! :-D

kozolov
HADapród
HADapród

Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2014. Jul. 09.

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  Zépisti Szomb. Jan. 17, 2015 4:51 am

Jól belebonyolódtál Feri!

Nekem is készül(?) egy ilyen makett de kicsit elfogyott a lendület...Majd erőt merítek a Te munkádból,hajrá! Smile
Zépisti
Zépisti
HADgyakornok
HADgyakornok

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2011. Nov. 07.
Age : 47
Tartózkodási hely : Kecskemét

http://www.pumamakett.hu

Vissza az elejére Go down

Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32 Empty Re: Trumpeter MIG-21 MF + APA kocsi ( Diorama) 1:32

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.